تاریخچه منافقین(قسمت سوم)

بخش 3 از اسلام به مارکسیست

ساعت يك و سي دقيقه بامداد روز 15 ارديبهشت 1352 حادثه‌اي سرنوشتساز در تاريخ منافقین به وقوع پيوست. تقي شهرام، يكي از اعضاي زنداني سازمان به اتفاق حسين عزتي كمره‌اي، زندانی عضو گروه ماركسيستي ستاره سرخ همراه با ستوانيكم شهرباني اميرحسين احمديان چاشمي، (كه در زندان ساري خدمت‌ مي‌كرد و جذب تقي شهرام شده بود) از زندان جديدالتأسيس و مدرن ساري فرار كردند. تقي شهرام در جريان شهريور 50 دستگير و به ده سال زندان محكوم شده بود.

20 COM_CONTENT_REVIEW
|
نوشته شده توسط محمد علی
ادامه مطلب: تاریخچه منافقین(قسمت سوم)

تاریخچه منافقین(قسمت اول)

 بخش 1 نطفه نامشروع شیطان

بر خلاف بسیاری از تعاریف و تعابیری که از تاسیس گروهک تروریستی منافقین صورت پذیرفته و سعی در موجه جلوه دادن آنان در بدو تاسیس داشته است، باید اذعان داشت که شواهد و قرائن حاکی از مسئله‌ای دیگر است و موید این مهم است که اساس تشکیل این تشکیلات از ابتدا بر نفاق،تزویر، ترور، جنایت و کشتار استوار بوده است.

44 COM_CONTENT_REVIEW
|
نوشته شده توسط محمد علی
ادامه مطلب: تاریخچه منافقین(قسمت اول)

تاریخچه منافقین(قسمت دوم)

بخش 2 افشای ماهیت نفاق

موسسین گروهک نفاق پس از گفت وگوهای اولیه، شناسایی و جذب نیروها و تشکیل سلول های کوچکی در قزوین ، تبریز، مشهد، اصفهان ، شیراز، کرمانشاه ، کرمان و بانه در سال ۱۳۴۷با تشکیل کمیته مرکزی به بررسی روستاها و چگونگی امکان فعالیت سیاسی و مبارزاتی در آنجا، برنامه های آموزشی و چگونگی تشکیل خانه های تیمی پرداختند.

 

34 COM_CONTENT_REVIEW
|
نوشته شده توسط محمد علی
ادامه مطلب: تاریخچه منافقین(قسمت دوم)