کد خبر : 146
تاریخ انتشار : دوشنبه 17 فوریه 2020 - 8:43

محمدمهدی حسین‌پور

دموکراسی به شیوۀ منافقین

دموکراسی به شیوۀ منافقین

همواره در ایام برگزاری انتخابات در نظام جمهوری اسلامی و مشارکت بی‌نظیر مردم در چهل سال اخیر در پای صندوق‌های رای، دولت‌ها و گروه‌هایی که هیچگاه خواست و اراده ملت خود را نپذیرفته‌اند و مستبدانه بر مردم خود حکومت کرده‌اند، ترس خود را از مشارکت همیشگی ملت ایران با افاضات دموکراتیک! به نمایش می‌گذارند؛ از

همواره در ایام برگزاری انتخابات در نظام جمهوری اسلامی و مشارکت بی‌نظیر مردم در چهل سال اخیر در پای صندوق‌های رای، دولت‌ها و گروه‌هایی که هیچگاه خواست و اراده ملت خود را نپذیرفته‌اند و مستبدانه بر مردم خود حکومت کرده‌اند، ترس خود را از مشارکت همیشگی ملت ایران با افاضات دموکراتیک! به نمایش می‌گذارند؛ از حکومت شیرده سعودی و اربابان غربی اروپایی‌شان تا متوهمان حکومت بر ملت ایران همچون منافقین و سلطنت‌طلب‌ها.

در این بین، منافقین که حیات بی‌ثمر و بی‌جان خود را در پادویی آمریکا و سایر کشورهای اروپایی می‌بیند، بیشترین تقلا را برای تشکیک در انتخابات و مشارکت مردم می‌دهد؛ کاری بیهوده که در این چهل سال مستمرا انجام دادند و صرفا در هر سال شکل آن تغییر کرده است و واعجبا از دولتمردان آمریکایی که هنوز دلارهای سعودی را خرج چنین گروه بی‌خاصیتی می‌کنند.

از همان ابتدای پیروزی انقلاب که هنوز این گروه ضدخلق به صورت آشکار دست به ترور مردم بیگناه ایران اسلامی نزده بود و با فریب عده‌ای از جوانان سعی در کسب جایگاه اجتماعی برای خود بود با روشنگری برخی خواص همچون استاد شهید مطهری و بیان پیشینه آنان، نتوانست هیچ جایگاهی در انتخابات‌های مجلس، ریاست جمهوری و خبرگان به دست آورد و همین مسئله موجب حقد و کینه آنان از مردم انقلابی ایران و به تبع آنان روی آوردن به اقدامات تروریستی گردید.

ژست دموکراتیک آنان به تحریم انتخابات و تشکیک در آن منتهی نشد؛ بلکه در دزدی صندوق‌های رای، حمله به حوزه‌های رای‌گیری و کشتار مردم نیز نمود یافت.[۱] البته این نوع برخورد با نظر و عقیده ملت از سوی این گروه وطن‌فروش را می‌توان در هر برهه‌ای از روابط درون فرقه‌ای آنان نیز مشاهده کرد؛ قطعا گروهی که هیچ اختیاری را برای بیان عقیده و نظر هم صنفان خود قائل نباشد و آنان را با اجبار، تهدید، شکنجه و کشتار[۲] سرکوب نماید، به هیچ وجه نمی‌تواند عقیده جامعه‌ای که به‌لحاظ فکری با آن در تعارض است را قبول کند.

در سالیان اخیر و به‌ویژه ایام پیش رو، اما نحوه تقابل این گروهک با مشارکت مردمی در نظام جمهوری اسلامی اشکال دیگری به خود گرفته است. آنان که شدت تنفر ملت ایران را از خود دریافته‌اند و دانسته‌اند که اگر با نام و نشان منافقین یا به قول خودشان مجاهدین خلق!!! به جوسازی بپردازند راه به جایی نمی‌برند، دست به دامان انتشار اخبار جعلی با عناوین فیک در فضای مجازی شده اند: از حمله به شورای نگهبان و نظارت استصوابی تا تقلب و ناامیدسازی از بهبود وضعیت معیشتی و… . شناخت این چنین اخبار و جوسازی‌هایی از سوی مردم هیچگاه سخت نبوده چراکه بارها در چنین معرکه‌ای آزموده شده‌اند؛ اما آن چیزی که سوالات متعددی را در ذهن این ملت با بصیرت ایجاد می‌کند، تکرار این اخبار جعلی از زبان برخی مسئولین است.

انتخابات پیش رو نیز قطعا از این قاعده مستثنی نیست و منافقین بی‌آرم و نشان مشغول خواهند بود.
محمدمهدی حسین‌پور