کد خبر : 501
تاریخ انتشار : شنبه 25 آوریل 2020 - 11:19

روایتی کوچک از جنایت‌های بزرگ منافقین

روایتی کوچک از جنایت‌های بزرگ منافقین
«تسخیرشدگان»، نوشته مینا شائیلوزاده، نمونه‌ای از داستان زندگی افرادی است که در دهه ۶۰ عضو سازمان منافقین شده‌اند. داستان عروسک‌های خیمه‌شب‌بازی که از خود هیچ اراده‌ای ندارند.

به گزارش “پایگاه اطلاع رسانی مجاهدین”؛ رمان «تسخیرشدگان» ماجرای دختری نوجوان است که  در دهه ۶۰ و بحبوحه حملات تروریستی سازمان مجاهدین زندگی می‌کند. این اثر با نگاهی داستانی و با زبانی ساده و روان، به  حقایقی در رابطه با سازمان مجاهدین می‌پردازد. نویسنده در خلال داستان، تلاش کرده است تا با ارائه اطلاعاتی درباره چند و چون این سازمان، اهداف و کارکرد واقعی آن را به نسل جوان و نوجوان امروز که به نظر می‌رسد اطلاعات مبهم و ناقصی از این سازمان دارند، نشان دهد.

ماجرای اصلی «تسخیرشدگان» از آنجایی شروع می‌شود که «بهار»، شخصیت اصلی این داستان، به واسطه نامه‌ای متوجه می‌شود که برادرش عضو سازمان مجاهدین شده است و برای نجات زندگی برادرش دست به اقداماتی می‌زند که باعث به خطر افتادن جان خودش می‌شود. موازی با این اتفاقات، به شبهات و تردیدهایی که درباره انقلاب و سازمان مجاهدین در ذهن «بهار» شکل گرفته است، طی داستان پاسخ داده می‌شود.

هرچند که مخاطب اصلی رمان نوجوانانند، اما جنس دغدغه شخصیت اول داستان و ماجراهایی که در طی آن اتفاق می‌افتد، طیف مخاطبان را گسترش می‌دهد.